MENU
Jesteś tutaj: AKTUALNOŚCI W Lubelskim zawsze odpoczniesz...

W Lubelskim zawsze odpoczniesz...

Województwo Lubelskie jest pierwszym z obszarów tzw. ściany wschodniej, jakie poddano ocenie Forum Ekspertów.Przeanalizowano ponad 20 lokalizacji samorządów, i kilkanaście atrakcji dla odwiedzających region. W nominacjach uwzględniono także komfortowe hotele, które ocenione sa bardzo wysoko. Eksperci byli zgodni co do tego, że miasta jakie powinny znaleźć sie w gronie nominowanych to: Lublin, Zamośc i Nałęczów. Ponadto wytypowano gminy: Puławy, Ludwin oraz Puchaczów.

Na zdjęciu: Sanatorium Książe Jozef nad stawem w Parku Zdrojowym w Nałęczowie

Atrakcje jakie można podziwiać na lubelszczyźnie są wyjatkowe. Już w stolicy Regionu - Lublinie nie sposób ominąć Zamek Krolewski z komnatą Jagiellonów oraz eksponowaną Unią Lubelską - pędzla Jana Matejki. Ponadto godne polecenia sa jeszcze: Muzeum Wsi Lubelskiej czy Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Warte odwiedzenia są też nowo powstale Magiczne Ogrody. To nowatorski pomysł, który każdego roku przyciaga tysiące zwlaszca najmłodszych turystów z całego kraju. Piatym obiektem nominowanym do nagrody jest Chełmski Park Wodny. 

 Na zdjęciu; Wejście do krainy "Magiczne Ogrody".

I jeszce o hotelach, jakie Forum Ekspertow wytypowało do nagrody Lider Turystyki. W gronie nominowanych znalazły się: Hotel & spa Polesie, Hotel Wieniawski w Lublinie, Hotel Koronny w Zamościu, Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim czy Termy Pałacowe w Nałęczowie.

Na zdjęciu: Sypialnia w Hotelu Koronnym w Zamościu