MENU
Jesteś tutaj: AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

W zakładce Aktualności zawsze prezentować będziemy najnowsze informacje dotyczące realizacji Konkursu "Lider Turystyki"

Mazowsze z największą liczbą nominacji

Mazowsze z największą liczbą nominacji

Blisko trzydzieści nominacji do Nagrody "Lider Turystyki 2020" wytypowała Kapituła Konkursu wskazując samorządy i podmioty z terenu Mazowsza. To najwiekszy i najbardziej zróżnicowany geograficznie obszar na terenie kraju. Są tu niewielkie góry, ścieżki rowerowe, trasy spacerowe, są jeziora i parki. Więc... wybór był bardzo trudny....

W województwie Opolskim jest co zwiedzać...

W województwie Opolskim jest co zwiedzać...

  Opolskie to kolejny region oceniony przez Forum Ekspertów. To jedno z najmniejszych województw w Polsce. Mimo to - nie brakuje w nim atrakcji. Do nagrody LiderTurystyki nominowano pięć samorządów, kilka gmin i hoteli.

W Lubelskim zawsze odpoczniesz...

W Lubelskim zawsze odpoczniesz...

Województwo Lubelskie jest pierwszym z obszarów tzw. ściany wschodniej, jakie poddano ocenie Forum Ekspertów.Przeanalizowano ponad 20 lokalizacji samorządów, i kilkanaście atrakcji. Uwzględniono także komfortowe hotele, które ocenione sa bardzo wysoko.

Sląskie Turystyką Stoi

Sląskie Turystyką Stoi

Śląskie to już 9 województwo, w którym Forum Ekspertów przyznało nominacje do nagrody Lider Turystyki. Choć wielu Region ten kojarzy się głównie z przemysłem hutniczym, górnictwem i bardzo dobrymi klinikami - to jednak jego atutem są także atrakcje turystyczne. Kilkanaście z nich zostało wyłonionych przez Ekspertów które przyznało nominacje.  

Dolnośląskie - trwa walka o tytuły

Dolnośląskie - trwa walka o tytuły

Takiego obrotu sprawy nikt chtba sie nie spodziewał. W najbardziej zielonym regionie Polski o Tytuł Lidera Turystyki stanie do walki az 7 samorządów. Ponadto czlonkowie Forum Ekspertów wytypowali 6 atrakcji - wtym zamki oraz liczne hotele, przewaznie te z najwyższa liczbą gwiazdek. 

Lubuskie stanęło do konkursu

Lubuskie stanęło do konkursu

Położone wzdłuż granicy zachodniej Województwo Lubuskie jest kolejnym regionem Polski, który został oceniony przez Forum Ekspertów. Zatwierdzono nominacje i wskazano najlepszych w swoich kategoriach. Eksperci podkreślali, że Region ten w ostatnim okresie "wystrzelił" i  znajduje się w gronie najlepiej rozwijających się w Polsce

Forum za Wielkopolską

Forum za Wielkopolską

Obradujące w Warszawie Forum Ekspertów zatwierdziło nominacje dla samorządów, instytucji kultury oraz hoteli i miejsc rozrywki z terenu woj. Wielkopolskiego. To kilkanaście wskazań, z ktorych tylko dwie moga doczekać się szczęśliwego finału. A było w czym wybierać....

Zachodniopomorskie z nominacjami

Zachodniopomorskie z nominacjami

Kolenym Regionem który był procedowany pezwz Forum Ekspertów to woj. Zachodnio-pomorskie. Ta jedna z najpiękniejszych części Polski z ogromnym pasem nadmorskim, wzdłuż którego połozonych jest kilkanaście miast i gmin, nastawionych na rozwój turystyki. W gronie nominowanych samorządów znalazły się: Kołobrzeg, Międzyzdroje, Świnoujście, Mielno i Rewal (Na zdjęciu: Aleja Gwiazd w Międzyzdwojach)

Świętokrzyskie z Nominacjami do Lidera Turystyki

Świętokrzyskie z Nominacjami do Lidera Turystyki

Kapituła Konkursu  - Zgromadzenie Forum Ekspertów przyznała nominacje dla samorządów, hoteli oraz muzeów i atrakcji z terenu Województwa Świętokrzyskiego. Po głębokiej analizie wskazano ponad 20 podmiotów, które zostały wytypowane do nagrody "Lider Turystyki". Patrząc na przedstawione argumenty - członkowie Kapituły jednoznacznie stwierdzili, że... "Świętokrzyskie nadal czaruje" Na zdjęciu: Mirosław Hajduk Dyrektor Geoparku Kielce odbiera Nominacje z rąk Redaktora Naczelnego Życia Regionów - Artura Świtonia. 

Następna strona