MENU
Jesteś tutaj: AKTUALNOŚCI Lubuskie stanęło do konkursu

Lubuskie stanęło do konkursu

Położone wzdłuż granicy zachodniej Województwo Lubuskie jest kolejnym regionem Polski, który został oceniony przez Forum Ekspertów. Zatwierdzono nominacje i wskazano najlepszych w swoich kategoriach. Eksperci podkreślali, że Region ten w ostatnim okresie "wystrzelił" i  znajduje się w gronie najlepiej rozwijających się w Polsce. W gronie samorządów wskazano nominacje dla miast: Zielona Góra, Babimost, Żagań oraz gminy: Bytnica i Łagów. 

Na zdjęciu Pałac Słowiański w centrum Żagania

Lubiskie to także Region bogaty w atrakcje turystyczne. Sprzyja temu lokalizacja oraz doskonały klimat. To własnie w tym regionie jest najwięcej słońca w ciagu roku. Nic więc dziwnego że zlokalizowane są tam liczne baseny i Parki rozrywki oraz Parki wypoczynku. Nominacje przyznano dla; Parku Rozrywki "Majaland Kownaty",  Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich, Zielonogórskiemu Centrum Kultury - które zarządza Planetarium Venus oraz Centrum Przyrodniczym, Centrum Sportowe Słowianka w GForzowie Wielkopolskim oraz zespół bunkrów "Międzyrzecki Rejon Umocniony".

Na zdjęciu Planetarium Venus w Zielonej Górze.   Także Hotele w regionie sa wysoko punktowane przez członków Forum Ekspertów. Turysci wypoczywający na Ziemii Lubuskiej mogą liczyć na wybór od tych nieco tańszych do tych najdroższych znajdujących się w centrach obu stolic. Nominowane hotele to: Hotel Woiński Spa w Lubniewicach, Dwór Kolesin, Pałac Ossowa -Sień koło Wschowy,  Grape-Town Hotel Zielona Góra oraz Hotel Ruben też w Zielonej Górze 

Na zdjęciu: Wieża Pałacu Ossowa -Sień