MENU
Jesteś tutaj: AKTUALNOŚCI Mazowsze z największą liczbą nominacji

Mazowsze z największą liczbą nominacji

Blisko trzydzieści nominacji do Nagrody "Lider Turystyki 2020" wytypowała Kapituła Konkursu wskazując samorządy i podmioty z terenu Mazowsza. To najwiekszy i najbardziej zróżnicowany geograficznie obszar na terenie kraju. Są tu niewielkie góry, ścieżki rowerowe, trasy spacerowe, są jeziora i parki. Więc... wybór był bardzo trudny....

Na zdjęciu: Stare Miasto w Warszawie

Zaczynamy wymieniać samorządy, jakie Forum Ekspertow nominowało do nagrody. Są to:  Miasto Stołeczne Warszawa, Miasto historyczne Płock, Ożarów Mazowiecki, Miasto Mława, Grodzisk Mazowiecki, Szydłowiec, Koziennice, Konstancin - Jeziorna, gmina Różan, Łomianki, Podkowa Leśna oraz Legionowo i Serock.

Na zdjęciu: Willa Wanda w uzdrowisku Konstancin - Jeziorna

Jak wiadomo, w województwie Mazowieckim nie brakuje też atrakcji dla turystów. Także na tym polu nominacji było wiele i nie ma co się dziwić, skoro Miasto Warszawa przez wielu uznawane jest jako osobnym województwem. Do nagrody Lider Turystyki Eksperci wskazali: Ogród zoologiczny w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Wojska Polskiego, Galerię Zachęta, Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Zamek Królewski w Warszawie, oraz Suntago - Park Wodny w Mszczonowie.

na zdjęciu: Park Wodny Suntago w Mszczonowie 

W dalszej części nominowano ponadto: Muzeum Wsi Radomskiej, Muzeum Mazowieckie w Płocku, oczywiście multimedialne centrum zabawy i nauki Kopernik w Warszawie i perelka park Waszawskie Łazienki Królewskie.

Na zdjęciu: Pałac na wodzie w Łazienkach Krolewskich w Warszawie.

Także hotele z woj. Mazowieckiego to osobny rozdział i tu także w opinii członkow Forum Ekspertow dominacja jest po stronie stolicy. Do grona wyrózniających sie miejsc odpoczynku zaliczono: Hotel warszawa - odbudowany i umiejscowiony w historycznym budynku w cenrum stolicy, Sofitel Victoria Hotel Warshaw, Hotel Bristol w Warszawie, Puro Hotel Centrum w WarszawieHotel Polonia czy  Warsaw Mariott Hotel

Na zdjęciu: Zabytkowy Hotel Bristol położony w sercu Starego Miasta w Warszawie

Do grona hoteli z regionu, jakie otrzymały nominacje do tytułu "Lider Turystyki"  zaliczono: Manor House w Chlewiskach k/Szydłowca, Hotel Herman w Płocku, Europejski Butiqe Hotel w Radomiu, Hotel Dworek w Skierniewicach oraz Pałac Mała Wieś w Belsku Dużym. 

Na zdjęciu: Hotel Manor House w Chlewiskacj