MENU
Jesteś tutaj: AKTUALNOŚCI W województwie Opolskim jest co zwiedzać...

W województwie Opolskim jest co zwiedzać...

Opolskie to kolejny region oceniony przez Forum Ekspertów. To jedno z najmniejszych województw w Polsce. Mimo to - nie brakuje w nim atrakcji. Do nagrody LiderTurystyki nominowano pięć samorządów, kilka gmin i hoteli. Do grona samorządów zaliczono Opole, Namysłów, Olesno, Pruszków, Strzelce Opolskie, Niemodlin, Glogówek i i Brzeg.

  Na zdjęciu: Rynek w Namysłowie

Z atrakcji jakie można wyróznić w Opolskiem na pierwszy plan wychodzi oczywiście Muzeum Polskiej Piosenki, czyli narodowa spuścizna po autorach i muzykach, wystepujących w Amfiteatrze w Opolu. Ponadto do grona miejsc waznych Członkowie Forum wytypowali; Rossenau Zaginione miastao, Fabrykę Robotów ZOO w Opolu czy udostępniony częściowo zwiedzającym Zamek w Mosznej. 

Na zdjęciu: Zamek w Mosznej

Do nominowanych dołączyło także kilka hoteli. W tym gronie wyróżnia się jeden z najpiękniejszych obiektów - Zamek książecy w Niemodlinie. Ale są też wyjątki. Zaliczyc do nich nalezy Hotel Arkas, Hotel Aspen czy Hotel Tenis. Wszystkie obiekty wysoko zostały ocenione przez rekomendujących do Nagrody, co stawia je w gronie najlepszych w kraju. 

Na zdjęciu: Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu