MENU
Jesteś tutaj: AKTUALNOŚCI Dolnośląskie - trwa walka o tytuły

Dolnośląskie - trwa walka o tytuły

Takiego obrotu sprawy nikt chyba sie nie spodziewał. W najbardziej zielonym regionie Polski o Tytuł Lidera Turystyki stanie do walki az 7 samorządów. Ponadto członkowie Forum Ekspertów wytypowali 6 atrakcji - w tym zamki oraz liczne hotele, przeważnie te, z najwyższą liczbą gwiazdek. W gronie nominowanych samorządow znalazły się: Wrocław, Lądek-Zdrój, Polanica-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Kobierzyce, Duszniki Zdrój i Karpacz. Jest też Bystrzyca Kłodzka.

 Na zdjęciu: Pijalnia wód w Kudowie-Zdroju 

W tak duzym regionie jak Dolny Śląsk nie może zabraknąc wielkich atrakcji dla zwiedzających i wypoczywających. Także i tu liczba nominacji jest wyższa od standartowych. A to dlatego, że część atrakcji jest zlokalizowana w samym Wroclawiu. Są to; Wroclawski Ogród Zoologiczny, Muzeum - Panorama Racławicka, Aqapark Wroclaw oraz Wroclawski Ogrod Botaniczny. Nominowane są ponadto: Zamek Książ, Twierdza Kłodzko czty Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu-Ząbkowickim. Z innych ciekawostek - Członkowie Forum Ekspertów wskazali Twierdzę Srebrna Góra, Zamek Książ, Arrado- Zaginione Laboratorium Hitlera czy Dolnośląskie Centrum Miniatur w Kowarach.

  Na zdjęciu tunel wewnątrz jedynego w Polsce Afrykarium znajdującego się we Weocławskim ZOO

  

Także hotele z Donego Śląska, choć przezywają nieco slabszy czas, sa bardzo wysoko cenione przez członkow Forum Ekspertow. Kilka z nich znajduje się w historycznych zamkach lub palacach. Zaliczyć do nich można Zamek Topacz, Zamek Czocha, Zamek Karpniki czy Zamek Kliczkow. Ponadto wytypowano hotele :Kryształ w Szklarskiej Porębie, Puro Wrocław oraz  Hotel Caspar w Jeleniej Górze i Malachit Medical Spa Hotel w Karpaczu

Na zdjęciu: jeden z najładniej położonych hoteli na Dolnym Śląsku - Zamek Czocha, obok jeziora Leśniańskiego.