MENU
Jesteś tutaj: AKTUALNOŚCI Forum za Wielkopolską

Forum za Wielkopolską

Obradujące w Warszawie forum Ekspertów zatwierdziło nominacje dla samorządów, instytucji kultury oraz hoteli i miejsc rozrywki z terenu woj. Wielkopolskiego. To kilkanaście wskazań, z ktorych tylko dwie moga doczekac sie szczęśliwego finału. W gronie samorządow, jakie eksperci wskazali do Tytułu "Lider Turystyki" znalazły się: Miasto Poznań, Oborniki Wielkopolskie, Gostyń, Wolsztyn oraz Kalisz.

Na zdjęciu: Rynek w Poznaniu, Stolicy Wielkopolski.

Wiele emocji wzbudziła segregacja Instytucji Kultury, które w opinii specjalistow powinny znaleźć się w gronie mających szansę na nagrodę. Po burzliwym głosowaniu ostatecznie zdecydowano, że nominacje otrzymają: Muzeum Naridiwe w Poznaniu, Narodowe Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Sporzywczego w Szreniawie, Parowozownia Wolsztyn, Muzeum Archeologiczne w Poznaniu i Rezerwat Archeologiczny w Kaliszu-Zawodziu.

Na zdjęciu: Dawny traktor parowy

Na koniec jeszce nominacje dla parków rozrywki oaz hoteli. Poznań - jako miasto targowe - od dawna bryluje w tym temacie. Dlatego większość nominacji skupia się wokół tego miasta. Oto one: Aqapark Leszno, Termy Maltańskie, Park Rozrywki Rodzinka oraz hotele: Hotel Moran Wielkopolska w Powidziu, Hotel Sułkowski w Boszkowie i Grand Royal Hotel w Poznaniu. 

kreci