MENU
Jesteś tutaj: AKTUALNOŚCI Świętokrzyskie z Nominacjami do Lidera Turystyki

Świętokrzyskie z Nominacjami do Lidera Turystyki

Nie sposób rozpocząć listy nominowanych do Tytułu od natury, która ukształtowała najstarsze Góry w Polsce czyli Góry Świętokrzyskie. Obecnie na wiekszości terenów znajduje się Świętokrzyski pierszy z nominowanych podmiotów czyli Świętokrzyski Park Narodowy, który głowne wejscie ma od strony Świętej Katarzyny lub Nowej Słupi. Słynie z jedynej w kraju Puszczy Jodłowej, i gołoborza ulokowanego tuz obok klasztoru na Świętym Krzyżu. Następnym z elementów naturalnych atrakcji Regionu jest jedyna w Europie zachowana w tak dobrym stanie i udostępniona dla turystów Jaskinia Raj. Ten położony blisko Kielc i Chęcin obiekt czynny jest w okresie wiosenno- letnim, a wybudowane obok neolityczne centrum pradziejów pokazuje zycie ludzi pierwotnych. Ostatnią z naturalnych atrakcji nominowanych do Tytułu Lidera Turystyki jest zespół obiektów zarządzanych przez Geopark Kielce. To nowy Ogród Botaniczny, Rezerwat Kadzielnia czy połozone w dawnej kopalni na Wietrzni - Centrum Edukacyjne. Na zdjęciu: Nominację odbiera Mirosław Hajduk Dyrektor Geoparku Kielce.

W gronie nominowanych do Tytułu "Lider Turystyki" sa znane w Polsce atrakcje, od lat przyciagające turystów. W tym gronie nie mogło zabraknąc Jura Parku z Baltowa, czyli pierwszego tego typu przedsięwzięcia komercyjnego w Polsce. Kompleks składa się obecnie z kilk segmentów: od Parku Dinozaurów przez zwierzyniec, strefę zabawy, sezonowy basen lub stok narciarski aż po kino 5D. Ponadto Kapituła nominowała połozoną pomiędzy Kielcami i Zagnańskiem "Oceanikę", czyli kompleks "Świetokrzyska Polana". To urokliwe miejsce powstało kilka lat temu w paśmie klonowskim, by cieszyć - zwłaszcza najmłodszych turystów. Główną atrakcja jest specjalnie wybudowany pawilon akwariów z rybami, gdzie każdy może zapoznać się z gatunkami występującymi na wszystkich kontynentach. Kolejna nominacja trafiła do obiektu, jaki powstał z myślą o ciekawskich swiata. To  Park Miniatur "Sabat Krajno", który zimą funkcjonuje jako Stacja Narciarska Krajno. Na zdjęciu: Nominację  odbiera odpowiadający za marketing Parku Miniatur Daniel Kozioł (po lewej).

Pięć samorządów z Województwa Świętokrzyskiego zostało nominowanych do Tytułu "Lider Turystyki". Eksperci brali pod uwagę zaangażowanie władz w przeprowadzone inwestycje wspierające rozwój ruchu turystycznego w regionie, promocje atrakcji turystycznych czy miejsc wypoczynku. W gronie nominowanych znalazły się: Miasto Kielce - jako stolica Regionu, w ktorym znajdują się Muzea, Zabytkowe Kościoły czy atrakcje przyrodnicze oraz znane z serialu "Ojciec Mateusz" miasto Sandomierz oraz gminy: Chęciny - która zarządza Zamkiem oraz zrewitalizowała Rynek czy gmina Iwaniska zarządzająca terenami i Zamkiem Ossolińskich "Krzyżtopór". Ostatnią gminą nominowaną w Konkursie jest gmina i Miasto Końskie, zarządzająca terenami wokół zalewu w Sielpi gmina Końskie. Na zdjęciu: Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny Robert Jaworski odbiera nominację z rąk Redaktora Naczelnego Życia Regionów Artuira Świtonia.

Kolejna grupa nominowanych to hotele & centra spa z terenu województwa Świetokrzyskiego. W tym gronie znalazły się: Hotel Senator ze Starachowic, który nalezy do najlepszych w południowej części Regionu, Hotel Basztowy w Sandomierzu - ulubione miejsce pobytowe filmowców, oraz hotele z Kielc:  hotel pięciogwiazdkowy spa & whelnes "Oddysey Kielce", położony w centrum specjalizujący się w organizacji konferencji Horel Best Western (dawny Łysogóry) oraz realizujący obecnie ogromna inwestycję, - budowę basenów tropikalnych czterogwiazdkowy Hotel Binkowski. Na zdjęciu; Nominacje do Tytułu Lidewr Turystyki odbiera Dyrektor ds.Marketingu Bartosz Binkowaki,